S novou ODISkou do vlaků Českých drah po celé republice

Nová generace ODISek je vydávána od března 2020, na rozdíl od starších ODISek jsou ty nové šedostříbrné a mimo jiné obsahují tzv. MAP strukturu, což umožňuje jejich použití pro cestování ve vlacích Českých drah i mimo ODIS. Kartu poznáte jednoduše i tím, že na zadní straně má umístěné logo „MAP ready“.

Již od letošního ledna lze novou ODISku (s logem „MAP ready“) využít jako identifikátor on-line zakoupených jízdenek na e-shopu ČD, tzv. eTiketu ČD. Při nákupu vnitrostátního eTiketu ČD kromě dosavadních dvou možností, tj. zadání jména a příjmení, nebo zadání čísla In Karty, přibyla nyní možnost třetí, tedy zadání čísla ODISky spolu se jménem a příjmením.

Další část tohoto společného projektu Koordinátora ODIS a Českých drah bude pokračovat druhou etapou, jejíž realizaci předpokládáme od června tohoto roku. Novou ODISku pak bude možno používat jako plnohodnotnou alternativu k In Kartě ČD.

Moravskoslezská dopravní čipová karta ODISka je realitou již deset let, platí u všech dopravců v rámci integrovaného dopravného systému ODIS a lze s ní cestovat za nejvýhodnější ceny napříč celým Moravskoslezským, a brzy také Zlínským krajem.