ODISka

News

Pozastavení možnosti doručování nových ODISek na dopravní infocentrum Český Těšín

Vážení cestující,

z důvodu plánovaného dočasného uzavření dopravního infocentra ODIS Český Těšín ke dni 24. 6. 2022, bylo od 9.6.2022 pozastaveno přijímání karet ODISka na tuto pobočku. Pro doručení karty ODISka lze zvolit jakékoliv jiné dopravní infocentrum ODIS. Nejbližší pobočku naleznete v Třinci u autobusového stanoviště.

Děkujeme za pochopení.

read more

Vzdálené ověřování identity

Koncem loňského roku byla na e-shop přidána nová funkcionalita, která umožňuje vzdáleně ověřit identitu a nárok na slevu, aniž by musel zákazník osobně navštívit předprodejní místo.

read more

Prodlužování studentských profilů na ODISkách

Od 24. 8. 2021 spouští Dopravní podnik Ostrava novou funkcionalitu na svých prodejních automatech: prodlužování studentských profilů na ODISkách.

read more

Karetní systémy Moravskoslezského a Zlínského kraje propojeny

Čipová karta ODISka se používá ve veřejné dopravě v rámci ODIS již od roku 2011. Lze na ni nahrát jak elektronické peníze, tak dlouhodobou časovou jízdenku, a to přes e-shop ODIS nebo na řadě různých prodejních míst.

Nyní lze ODISku pro úhradu jednotlivého jízdného používat i na regionálních autobusových linkách na území Zlínského kraje v rámci tamního integrovaného dopravního systému IDZK. Obdobně mohou držitelé zlínské karty ZETKA hradit jízdné na všech linkách veřejné dopravy v rámci ODIS.

read more

ODISka a In Karta Českých drah v jednom

Nová možnost se týká držitelů personifikovaných ODISek NG (tj. šedých karet vydaných po březnu 2020) a rovněž karet studentů a zaměstnanců VŠB-Technické univerzity v Ostravě obsahujících aplikaci ODISka. Na tyto ODISky lze nahrát tyto tarifní produkty Českých drah: aplikace IN-25, IN-50, IN-100, elektronická traťová jízdenka ČD, doplatek do 1. třídy, jednotlivé eTikety ČD a elektronický studentský průkaz pro prokazování nároku na zlevněné jízdné.

read more

Jak?